Načítám Akce

« All Events

  • akce již proběhla.

intimní písňový recitál

Vladivojna La Chia: Vojnuška sólo

10. 12. 2020 @ 19:30 - 21:30

- 150Kč

Do BokOFFky se snese nepolapitelný ledňáček, nenapodobitelný živel – klenot a originál slezských, moravských a českých hudebních vod, luhů a hájů Vladivojna La Chia  čili Vladivojna Kladivojna ve svém intimním písňovém recitálu s názvem Vojnuška sólo, ve kterém zazní její starší, mladší, nové i nejnovější písně v komorní verzi pro lidský hlas a kytaru.

Absolventka ateliéru intermediálních forem univerzity v Ostravě, skladatelka, textařka, zpěvačka, kytaristka, baskytaristka, hráčka na klávesové nástroje a improvizátorka na humra Vladivojna zároveň patří k našim nejpilnějším autorům i interpretům. Za dvacet let na scéně má na svém pomyslném kontě patnáct alb, letos na podzim pokřtí šestnácté s názvem Hrdinům naší doby, které se svou kapelou 4Tet natočila na texty básní a dopisů ruské básnířky Anny Barkovové. Zkomponovala hudbu ke dvěma TV seriálům HBO (Až po uši 1, 2; r. Jan Hřebejk) a osmi hraným nebo dokumentárním filmům, za které byla opakovaně nominována na Českého lva (mj. Nevinnost, 8 hlav šílenství, Čechoslováci v gulagu, Dopisy od Karla Čapka, aj.), jako i hudbu k třinácti divadelním inscenacím (Peer Gynt, Othello, Kafe a cigáro, Kdo je tady ředitel, aj.). Vše natáčí a střihá ve vlastním studiu Mrtvola, vše sama balí do obalů podle svého vlastního návrhu, vydává vlastním nákladem a prodává na svém vlastním e-shopu. V současnosti komponuje svoji první operu, která bude mít premiéru v Ostravě na jaře 2021. Kromě sólových recitálů vystupuje v duu s violoncellistkou Terezou Kovalovou či kytaristkou Petrem Uvírou, s kapelou 4Tet, nebo recitálem 8 hlav šílenství. Vedle toho již dlouhá léta vede své pravidelné rozhlasové pořady na ČRo Vltava (v současnosti Radio Dada). V roce 2014 o ní Česká TV natočila dokument “Jít za svým snem”.

Bude velmi zajímavé sledovat, jací fanoušci se k této mimořádné události sejdou, protože každý svoji „Vojnu“ – někdo tygřice řvoucí hlasem heavy metalového Vladivojska (album Hoříci hlavy), jiný živelnou lady vamp z období kapely Banana, další epicky uhrančivou z alba Bohémy (Lilith) a jiný zase vemlouvavě ironickou i vášnivou z dob Tajemství (s)prostěradel (X, Terea) či křehce lyrickou a poetickou (Bibluška, Meluzína), každý však jako nenapodobitelnou vypravěčku malých i velkých lidských příběhů, které v člověku neomylně rozezní zvon radosti a uvolněného smíchu stejně tak, jako strunu možná i dávnou již ztichlou.

Podrobnosti

Datum:
10. 12. 2020
Čas:
19:30 - 21:30
Cena:
150Kč
Rubrika Akce:

Pořadatel

AktOFFka Art Club
E-mail:
aktofffka@aktoffka.cz

Místo konání

AktOFFka Art Club
Oty Pavla 246
Buštěhrad, 27343 Česká republika
+ Google Mapa

Podrobnosti

Datum:
10. 12. 2020
Čas:
19:30 - 21:30
Cena:
150Kč
Rubrika Akce:

Pořadatel

AktOFFka Art Club
E-mail:
aktofffka@aktoffka.cz

Místo konání

AktOFFka Art Club
Oty Pavla 246
Buštěhrad, 27343 Česká republika
+ Google Mapa