Načítám Akce

« All Events

Libor Šmoldas kytara, Sam Zerna kontrabas (Austrálie), Jesse Simpson bicí (USA)

Three of Seven (Austrálie/USA/CZ)

Vynikající jazz hudebníků tří ze sedmi světadílů. Můžeme se těšit na vyváženou kombinaci jazzových standardů a původních skladeb všech tří členů. Hudební projev tria je plný improvizace, radosti ze hry a v neposlední řadě instrumentálního mistrovství.

24 července @ 19:30 - 280Kč

Tři ze sedmi kontinentů naší planety přispěli každý jedním muzikantem ke vzniku mezinárodního jazzového tria Three of Seven: Evropu reprezentuje náš přední kytarista Libor Šmoldas, vzdálenou Austrálii rodák z Adelaide kontrabasista Sam Zerna a Severní Ameriku bubeník původem z Kalifornie Jesse Simpson. Bodem, který všechny tři spojuje, je jazzová mekka New York, město, kde Sam Zerna žije, Jesse Simpson studoval na Manhattan School of Music a kam Libor Šmoldas pravidelně jezdí koncertovat a natáčet desky.

Můžeme se těšit na vyváženou kombinaci jazzových standardů a původních skladeb všech tří členů Three of Seven. Hudební projev tria je plný improvizace, radosti ze hry a v neposlední řadě instrumentálního mistrovství, které je ovšem vždy ve službách melodie a hudebnosti. Vzhledem k odlišným kulturám a hudebním scénám, ze kterých Libor, Sam a Jesse vycházejí, je výsledný styl velmi pestrý a zárověň harmonický propojený společnou láskou k jazzové historii a otevřeným přístupem k improvizaci.

Libor Šmoldas je náš přední jazzový kytarista. Mezi světovými kluby, kde vystupuje, nechybí Ronnie Scotts, Pizza express, Smalls, Iridium, Blue Note, Birdland, Dear Head Inn, B flat, Porgy and Bess nebo Bennetts Lane. Hrál a nahrával se světovými muzikanty, jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, James Morrison, Brian Charette, Gregory Hutchinson, Jon Faddis či Jay Anderson.V Čechách má na kontě spolupráci s kompletní jazzovou špičkou, včetně například Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky. Vydal pod svým jménem jedenáct alb a řadu dalších jako spoluhráč. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy.

Samuel Zerna je Australský basista působící v New Yorku. Kromě Austrálie a USA vystupuje také v Evropě, Velké Británii, Číně nebo například na Novém Zélandu. Mezi hudebníky, se kterými spolupracuje nechybí špičky New Yorské scény kytarista Mike Moren, saxofonista Chris Cheek či držitel ceny Grammy Rogerio Boccato. Pravidelně také spolupracuje s významnými umělci ze světa hudebního divadelního světa, včetně držitele ceny Tony Francise Ruffelle (Les Miserables) nebo Catherine Porter. Sam se objevil na vice než dvaceti albech, včetně „I Wrote You a Song“ od Emmy Stephenson a „Come Croon with Me“ vycházející hvězdy Marka Williama.

Jesse Simpson je bubeník původem z Kalifornie. Byl studentem legendárního bubeníka Donalda „Ducka“ Baileyho, v roce 2007 se přestěhoval do New Yorku, kde vystudoval Manhattan School of Music. Na New Yorské scéně vystupoval s JoeLovanem, Johnem Abercrombiem, Chrisem Cheekem, Brianem Charettem a mnoha dalšími. Od roku 2022 žije v Čechách a pokračuje v koncertování hlavně na Evropských pódiích.

Podrobnosti

Datum:
24 července
Čas:
19:30
Cena:
280Kč
Rubrika Akce:

Pořadatel

AktOFFka Art Club
E-mail:
aktofffka@aktoffka.cz

Místo konání

AktOFFka Art Club
Oty Pavla 246
Buštěhrad, 27343 Česká republika
+ Google Mapa

Podrobnosti

Datum:
24 července
Čas:
19:30
Cena:
280Kč
Rubrika Akce:

Pořadatel

AktOFFka Art Club
E-mail:
aktofffka@aktoffka.cz

Místo konání

AktOFFka Art Club
Oty Pavla 246
Buštěhrad, 27343 Česká republika
+ Google Mapa