Načítám Akce

« All Events

Michelle Nicolle zpěv (Austrálie), Ronny Ferrella perkuse (Austrálie), Libor Šmoldas kytara

Michelle Nicolle Trio (Austrálie/CZ)

Nejuznávanější australská jazzová zpěvačka vycházející z jazzové tradice, má schopnost proniknout přímo k srdci písně a zároveň je kreativní a mistrnou improvizátorkou s technikou,

7 prosince @ 19:30 - 280Kč

Michelle Nicolle je sklízí obdiv jako nejuznávanější australská jazzová zpěvačka. získala ceny Bell Award (2017), Mo Award 2001, 2003 & 2004, National Jazz Award 1998 – mezi porotci byla legendární be-bopová zpěvačka Sheila Jordon (USA) a Kurt Elling (USA) finalista A.R.I.A (australský ekvivalent ‘Grammy’) 2001 , 2004, 2009. Michelle je jazzová hudebnice, která si zvolila nástroj Hlas!

Svou kapelu vede s elegantní lehkostí, její schopnost nenásilné komlexní improvizace připomíná dovednosti zpěváků jako Betty Carter, Mel Torme nebo Ella Fitzgerald. Ona ale nezní jako žádná z těchto zpěaček. Michelle Nicolle vychází z jazzové tradice, má schopnost proniknout přímo k srdci písně a zároveň je kreativní a mistrnou improvizátorkou s technikou, která se vyrovná instrumentalistům.

Jako aranžérka a vedoucí kapely svého MNQuartet vydala 9 alb a absolvovala turné jak v rodné Austrálii tak mezinárodně. Mezi festivaly a kluby kde vystupovala nechybí Tokyo Jazz Festival, Jakjazz (Indonésie), Jarasum Jazz Festival (Jižní Korea), Turecko, Estonsko, Finsko, Severní Sea Jazz Festival (Nizozemsko), Asia Pacific Festival (Rusko), Prague Jazz Festival (Česká republika), Trinity Laban, London and JEN Conference, Frost School of Music (Miami), JazzVox v Seattlu, University Of North Texas, Oceanside Jazz Festival (Mira Costa), Sidebar, (New Orleans), G Spot, (LA), Classic Pianos, (Portland, OR), Jazz Lounge (San Diego), Kulak’s Woodshed (LA) The Blue Building (NYC).

Michelle vede svůj quartet už čtvrt století, v klubu The Brunswick Green v Melbourne vystupuje pravidelně každý týden přes 11 let. Zpívala s Kurtem Ellingem a Melbournským symfonickým orchestrem a v roce 2023 byla sólistkou Wyntona Marsalise „All Rise“ s orchestrem Jazz at Lincoln Center a se Symfonickým orchestrem v Melbourne a Sydney. Mezi další projekty patří What Reason Trio (s kytaristou Stephenem Magnussonem) a MN Frettet (vystupující 4 kytaristé).

web: https://www.michellenicolle.com/

videa: https://www.youtube.com/@michellenicolle1201

Podrobnosti

Datum:
7 prosince
Čas:
19:30
Cena:
280Kč
Rubrika Akce:

Pořadatel

AktOFFka Art Club
E-mail:
aktofffka@aktoffka.cz

Místo konání

AktOFFka Art Club
Oty Pavla 246
Buštěhrad, 27343 Česká republika
+ Google Mapa

Podrobnosti

Datum:
7 prosince
Čas:
19:30
Cena:
280Kč
Rubrika Akce:

Pořadatel

AktOFFka Art Club
E-mail:
aktofffka@aktoffka.cz

Místo konání

AktOFFka Art Club
Oty Pavla 246
Buštěhrad, 27343 Česká republika
+ Google Mapa